Tarasy z deski kompozytowej – projektowanie, budowa, montaż

Poznaj naszą ofertę tarasów kompozytowych

Deski kompozytowe, nazywane również hybrydowymi, to nic innego jak produkty składające się po części z surowca naturalnego, jakim jest rozdrobnione włókno drzewne, a po części z polimerów. Otrzymany materiał jest niemalże jednorodny w swojej masie, natomiast jego struktura przekłada się na dużo lepszą stabilność wymiarową. Tarasy z deski kompozytowej, których montażem na terenie Poznania zajmuje się nasza firma, mają prawo zmienić swoje wymiary tylko o 1%. W praktyce jednak wychodzi znacznie mniej ze względu na dodatek polimerów, które chłoną wilgoć jedynie w niewielkim stopniu. Z tej przyczyny taras z desek kompozytowych nie wymaga żadnych nadzwyczajnych czynności pielęgnacyjnych – nie trzeba go konserwować olejem, natomiast umyć można myjką ciśnieniową, co jest rozwiązaniem łatwym i szybkim.

Taras kompozytowy w Poznaniu – u kogo szczególnie dobrze się sprawdzi?

Prostota pielęgnacji tarasów z deski kompozytowej sprawia, że jest to rozwiązanie wygodne, nieabsorbujące czasowo i godne polecenia osobom, które wolą na tarasie odpoczywać, niż go sprzątać. Warto również wspomnieć, że producenci są pewni swoich wyrobów do tego stopnia, że udzielają na nie pisemnej, wieloletniej gwarancji (od 5 do nawet 25 lat!), zapewniając, iż w okresie gwarancyjnym ich wyroby nie mają prawa: pękać, rozszczepiać się, gnić, a także ulegać degradacji wskutek zagrzybienia. Materiał, jakim jest kompozyt drewna, z którego budujemy tarasy, nie jest również podatny na działanie szkodników. Trwałość i wygoda użytkowania to zdecydowanie największe zalety tego materiału.

Aspekt estetyczny tarasów z kompozytu

Wygląd tarasu z drewna kompozytowego to niesamowicie ważna kwestia, gdyż na zakupione deski będziesz patrzeć niemal codziennie. Mamy dobrą wiadomość – deski kompozytowe są dostępne w wielu różnych kolorach, co pozwala na dobranie ich barwy tak, by harmonijnie współgrała z otoczeniem, a w szczególności elewacją budynku oraz samym ogrodem. Możesz również wybierać spośród kilku szerokości, ponieważ dostępne są nie tylko deski wąskie w przedziale od 138 mm do 152 mm, ale także bardzo nowocześnie i elegancko się prezentujące elementy szerokie, np. na 180 mm, a nawet 210 mm. Tak zaaranżowana przestrzeń wypoczynkowa wokół domu naprawdę zrobi wrażenie! Na uwagę zasługują też inspirowane naturą systemy tzw. drugiej generacji. Stanowią rozwiązanie dla szczególnie wymagających Klientów. Na ich powierzchni znajduje się niezwykle trwała polimerowa otoczka, która nie tylko chroni dodatkowo rdzeń elementów konstrukcyjnych, ale także nadaje tarasowi kompozytowemu wygląd naturalnego drewna z jego subtelnymi różnicami kolorystycznymi i rysunkiem usłojenia. Możemy śmiało powiedzieć, że nasze realizacje wykonane przy użyciu tych materiałów prezentują się wyjątkowo efektownie. Są ponadczasowo eleganckie, a urok naturalnego drewna w połączeniu z trwałością i stabilnością deski kompozytowej czyni z nich doskonały surowiec do budowy wymarzonego tarasu.

montaż tarasu z desek kompozytowych

Kompleksowy montaż tarasu z desek kompozytowych w Poznaniu

Wiele osób z Poznania i okolic coraz częściej decyduje się na powierzenie naszej firmie montażu tarasów kompozytowych. Wszystko za sprawą trwałości oraz łatwości utrzymania konstrukcji, istotnie wpływającej na estetykę. Proces montażu obejmuje tutaj kilka kluczowych etapów, które zapewniają solidne i piękne wykończenie przestrzeni zewnętrznej. Przykładowo budowa tarasu z desek kompozytowych na gruncie wymaga przede wszystkim precyzyjnego przygotowania podłoża – zwłaszcza zabezpieczenia go przed wilgocią i chwastami. Kiedy już się z tym uporamy, montaż tarasu z kompozytu rozpoczynamy od wyznaczenia obszaru oraz wykonania podkładu, na którym będą układane deski. Solidne fundamenty zapewniają stabilność i długowieczność całej konstrukcji.

Zalety deski kompozytowej przy budowie tarasu

Deska kompozytowa tarasowa to materiał, który łączy w sobie estetykę drewna z trwałością oraz odpornością na warunki atmosferyczne, typową dla tworzyw sztucznych. Montaż desek kompozytowych na taras wymaga specjalistycznej wiedzy i precyzyjnego wykonania, aby zapewnić odpowiednie odstępy między deskami oraz właściwe mocowanie. Nasza firma z Poznania specjalizuje się w montażu tarasów kompozytowych, oferując wsparcie na każdym etapie realizacji – od projektu aż po budowę. Taras z tego charakterystycznego materiału to gwarancja nie tylko estetycznego wyglądu, ale przede wszystkim łatwości w utrzymaniu tego obszaru w czystości.

taras z deski kompozytowej

Dlaczego warto zdecydować się na montaż tarasu z desek kompozytowych w Poznaniu?

Budowa tarasu z kompozytu przez naszą firmę to inwestycja, która przynosi wiele korzyści. Deski kompozytowe na taras są odporne na wilgoć, intensywne promieniowanie UV i wszelkie uszkodzenia mechaniczne, co sprawia, że stanowią idealne rozwiązanie na polskie warunki klimatyczne. Sprawdź pełną ofertę AJ-Studio.pl z Poznania i przekonaj się, że montowane przez nas tarasy kompozytowe charakteryzują się długowiecznością materiałów, a przy tym atrakcyjnym wyglądem. Niech Twój taras stanie się miejscem, w którym naprawdę odpoczniesz.

aj-studio.pl

Zbudujemy Twoje miejsce spokoju i relaksu

Tarasy z deski kompozytowej | Budowa, montaż tarasu z kompozytu